Co oznacza wynik TK 56-latki?

Witam mam pytanie odnosnie tomografi komputerowej ,dodam ze czekam na wizyte u onkologa.Chcialabym ja bardziej zrozumiec.Wątroba niepowiekszona w segmencie 7 obszar hipodwnsyjny 20mm-meta?Pecherzyk zolciowy nie zawiera złogów.Drogi żółciowe wewnątrz i zewnatrztrobowe nieposzerzone.PŻW 5 mm.Trzustka śledziona jednorodna, niepowiekszona.Nerki prawidlowego polozenia i wielkosci,bez cech kamicy i zastoju.Na zarysie zewnetrznym nerki prawej torbielka korowa 13 mm.Nadnercza bez zmian ogniskowych.Pecherz moczowy o gladkim zaeysie.W miednicy mniejszej widoczna jest struktura lito-torbielowata ok 130-100 wywodząca sie z macicy? Ascites.Na granicy badania w dolnym biegunie wneki prawego płuca struktura tkankowa 27 mm- węzeł chlonny?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania wskazuje na zmianę w wątrobie (przerzut ze znakiem zapytania) - zmiana będzie wymagać dodatkowej oceny. W nerce prawej jest niewielka torbiel - zmiana łagodna. W miednicy mniejszej znajduje się zmiana, która przypuszczalnie jest w macicy (też będzie wymagała dodatkowej oceny). Ascites - wodobrzusze - obecność płynu w jamie brzusznej. Widoczny jest również najprawdopodobniej powiększony węzeł chłonny w płucu. Pozostały opis jest w normie. Musi Pani poczekać do wizyty u onkologa, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, bo ocena takiego opisu wymaga korelacji z całym obrazem klinicznym i objawami, jakie u Pani występują.