Co oznacza wynik TK kręgosłupa 53-latki?

Witam odebrałam wynik KT kręgosłupa lędźwiowego.Odcinek lędźwiowy łukowato wygięty wypukłością skierowany w lewo.Centralne protruzje krążków międzykręgowych L3/L4 iL4/L5 powodujące modelowanie lewego nerwu rdzeniowego L3 niewielkie i obu nerwów rdzeniowych L4 bardziej nasilone po prawej stronie. Ponadto stwierdza się osteofitozę krawędziową blaszek granicznych trzonów kręgów,powodująca ucisk lewego nerwu rdzeniowego L5 .Proszę powiedzieć czy muszę mieć operację  lat53 dziękuję ,

O tym może zdecydować tylko neurochirurg badając Panią i oceniając Pani stan ogólny. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.