Co oznacza wynik USG 11-latki?

Badanie echokardiograficzne aparatem Philipsa HP 15 GŁOWICA S5 U 11 LATKI.MOJE DZIECKO SIĘ MĘCZY PODCZAS BIEGANIA .LEWA KOMORA W ROZKURCZU-40mm W SKURCZU-24,7mm LEWY PRZEDSIONEK-18mm ZASTAWKA AORTALNA-16,3mm PRZEGRODA MIĘDZYKOMOROWA-5,8mmŚCIANATYLNA-6,1mm PIEŃ PŁUCNY-20,5mm PRAWA KOMORA-rvdD=17mm OPIS ANATOMIA WEWNĄTRZSERCOWA IDUŻYCH NACZYŃ JEST PRAWIDŁOWA.BEZ PRZECIEKU NA POZIOMIE PRZEGRODY MIĘDZYPRZEDSIONKOWEJ,MIĘDZYKOMOROWEJ I PRZEWODU TĘTNICZEGO.ZASTAWKI PRZEDSIONKOWO-KOMOROWE I DUŻYCH TĘTNIC PRAWIDŁOWE.FIZJOLOGICZNA NIEDOMYKALNOŚĆ ZASTAWKI TRÓJDZIELNEJ I PŁUCNEJ.WIOTKI SEGMENT ŚRODKOWY PRZEDNIEGO PŁATKA ZASTAWKI MITRALNEJ NIEWIELKA IM.WIELKOŚĆ I KURCZLIWOŚĆ LEWEJ KOMORY W NORMIE LVDd40MM, %SF=38,EF-68%. GRUBOŚC MIĘŚNIA LEWEJ KOMORY W NORMIE.STRUNY ŚCIĘGNISTE W JAMIE LEWEJ KOMORY.LEWY PRZEDSIONEK NIE JEST POWIĘKSZONY. ZASTAWKA AORTALNA TRZYPŁATKOWA PRAWIDŁOWA.ŚREDNICA NA POZIOMIE ZATOK Valsalvy 19mm(Z=1.8) STJ=17MM (Z=-1) AORTA WSTĘPUJĄCA NIECO POSZERZONA DO 25,4mm(Z= 3) ODEJŚCIE I PROKSYMALNE ODCINKI TĘTNIC WIĘCOWYCH PRAWIDŁOWE.ŁUK AORTY LEWOSTRONNY PRAWIDŁOWY. PULSACYJNY PRZEPŁYW W AORCIE BRZUSZNEJ.PRAWIDŁOWY PRZEPŁYW W PNIU PŁUCNYM. RVDd=17mm RVD1=27mm BEZ PATOLOGICZNEJ ILOŚCI PŁYNU W WORKU OSIERDZIOWYM. PROSZĘ O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW WIZYTA KARDIOLOGICZNA JEST W KWIETNU NA KASĘ CHORYCH.CZY JEST SIĘ CZYM MARTWIĆ.mój brat zmarł na rozwarstwienie tętniaka aorty może to być dziedziczne.

Niestety, niezbędne są informacje kliniczne o pacjencie, aby interpretować właściwie wyniki jego badań. Może to zrobić tylko lekarz zlecający diagnostykę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.