Co oznacza wynik USG sutka?

Witam. Jestem po badaniu usg piersi. Pani doktor mowila, zeby sie nie matrrtwic ale......Poprosze o interpretacje wyniku. "Sutki o budowie tluszczowo-gruczolowej. W prawym sutku na godz.8 uwidoczniono owalny obszar hypogeniczny(7,6x5,3) o nieco obnizonej echogenicznosci w porownaniu z tkanka tluszczowa, o gladkich konturach, bez cienia akustycznego-cechy zmiany lagodnej ( platek tluszczowy, gruczolakowlokniak). W lewym sutku nie uwidoczniono zmian ogniskowych. Przewody mlekowe nieposzerzone, doly pachowe bez adenopatii. Wskazane usg za dwa miesiace. " Dodam, ze w listopadzie urodzilam dziecko. Karmilam piersia 7 tygodni, od 8 tygodni juz nie karmie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wykryto obszar, który ma cechy zmiany łagodnej. Na pewno należy to obserwować. Warto też zaufać lekarzowi prowadzącemu. Jeżeli znajdzie coś podejrzanego, na pewno zleci badania kontrolne.