Co oznacza wysoki poziom HCG i czy mogłam nie wiedzieć o ciąży?

Witam. W ogóle nie podejrzewałam ciąży ponieważ ost współżycie było na początku grudnia, nie do końca i od tego czasu miałam normalne miesiączki. Dopiero w ost miesiącu zamiast okresu pojawiło się plamienie brązowe i silny ból podbrzusza, które jest całe napięte wręcz okrągłe i obolałe. Zrobiłam test i wyszedł pozytywnie, więc zrobiłam HCG i wyszło 52 500. Czy to możliwe, że jestem w aż tak późnej ciąży i nawet o tym nie wiedziałam? Czy taki wysoki wynik mógłby wskazywać też na jakąś torbiel bądź inną groźniejszą zmianę (czesto miałam długie, bolesne miesiączki, podejrzenie PCO, czasami tylko plamienia, bóle przy stosunku). Proszę o pomoc. Zapisałam się już do ginekologa, ale strasznie się boję

Lek. Michał Lenard

Taki wynik b-HCG świadczy praktycznie na pewno o ciąży. Pozdrawiam!