Co oznacza wzrost IgM?

miesiąc temu robiłem wyniki na borrelia burgdorferi moje wyniki : IgG (ICD-9:S21) 89.3 , IgM (ICD-9:S25) 16.5 . Bylem u lekarza i otrzymałem antybiotyki po miesiącu zrobiłem wyniki jeszcze raz i wyniki IgG (ICD-9:S21) 96.6 , IgM (ICD-9:S25) 12. Co oznacza wzrost IgM ? Normy : <16 negatywne >= 16 -< 22 wynik graniczny >= 22 pozytywny

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli był graniczny IGM to należałoby powtórzyć badanie bez leczenia i wtedy ew przy dodatnim wyniku wykonać test potwierdzenia metodą western blot - dopiero gdy w tej i tej metodzie są dodatnie wyniki konieczne jest leczenie.