Co oznaczają bóle podbrzusza u 28-latka?

Witam, Jestem mężczyzną, mam 28 lat. Od pewnego czasu odczuwam bóle w podbrzuszu. Nie są silne i mają charakter napadowy. Trwają kilka minut i powracają kilka razy dziennie. Głównie dotyczą prawej i lewej strony podbrzusza. Zaczęło się od prawej, wiec oczywiście podejrzewałem wyrostek. Natomiast odczuwam tez ból o tym samym charakterze symetrycznie po drugiej stronie. Rzadziej na srodku. Stolce większe wyglądają normalnie. Natomiast małe mają czasem dziwny kształt. Bywają cienkie o kształcie nieregularnym posiadają ostre „zakręty”. Chociaż zdecydowanie częściej występuja te duże, normalne i zdrowe. Czym mogą być takie dolegliwości ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby miał pan objawy do niepokoju, ale warto wykonać kilka podstawowych badań (np. badanie ogólne moczu, morfologia krwi z rozmazem, badanie kału na krew utajoną) oraz udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu i zbadania.