Co oznaczają wyniki badania krwi i ALT?

Moje wyniki krwi 9 miesięcy temu: GGT 471 U/L; Amylaza 60 U/L; AST 58 U/L; ALT 95 U/L. Wątroba miernie powiększona, o wzmożonej echogeniczności. Codziennie piłem 2 -3 piw. Nie piłem 3 tygodnie nic wyniki: GGT 270 U/l; AST 46 U/L; ALT 119 U/L. Biorę od 3 miesięcy Essentaile Max 3x1 i SylimVit 2x1. Nie piłem następne 5 tyg. wyniki GGT 85U/l; AST 42 U/l; ALT 72 U/l. Co oznaczają te wyniki, czy wątroba się regeneruje, nadal jest uszkodzona, co oznacza nadal wysokie ALT?

Lek. Tomasz Budlewski

Oprócz diety konieczna diagnostyka . Sugeruje wizytę u lekarza hepatologa