Co oznaczają wzdęcia przy hemoroidach?

Witam, jakiś czas temu miałam zdiagnozowane hemoroidy (zewnętrzne) stosowałam maść posterisan H, która była skuteczna. Jednak kilka dni temu znow zauważyłam niewielki guzek, ponadto zwieracze odbytu były twarde i bolały. Ponadto, z trudnością można było zauważyć fioletowe guzki wewnątrz odbytu. Będąc na wyjeździe nie mogłam skonsultować tego z lekarzem (jestem umówiona dopiero na poniedziałek rano), dlatego że objawy przypominały mi dolegliwość jaka towarzyszyła hemoroidom, zakupiłam wczoraj czopki (hemorol). Zaaplikowałam jeden około południa i drugi wieczorem po kąpieli (tak doradziła mi pani która sprzedawała). Wczoraj wieczorem po aplikacji miałam wzdęcia i przez około godzinę ciagle bulgotały mi jelita

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości są spowodowane najprawdopodobniej guzkami krwawniczymi. Dokładnie pozwoli to określić dopiero wizyta u lekarza i badanie. Do tego czasu może pani stosować leczenie objawowe. Niewielkie zaburzenia jelitowe były najpewniej wynikiem aplikacji czopka.