Co oznaczają zmiany w korzeniach nerwów?

Miałam robione emg nóg z powodu drętwień prawej nogi i osłabienia mięśni nogi(trwa to już około 2 lata-bo wcześniejszy lekarz nie umiał mnie poprowadzić i dlatego tak długo to trwa). W wyniku napisano: "Stymulacja włókien ruchowych i czuciowych badanych nerwów wykazała prawidłowe wartości latencji końcowych i szybkość przewodzenia w włóknach ruchowych obu nn.strzałkowych,obustronnie zmniejszenie frekwencji fali F.odpowiedzi z włókien czuciowych nn.łydkowych zachowane." Zmiany w korzeniach obu badanych nerwów. Lekarz nie wyjaśnił o co chodzi z tymi zmianami w korzeniach powiedział że wynik nie jest najgorszy i mam wybrać milgamme w zastrzykach i tabletkach i zgłosić się do kontroli.Miałam 3 tygod. wcześniej robiony MR kręgosłupa lędzwiowego oraz MR głowy które nic nie wykazały dlatego miałam zlecone to badanie emg nóg. Bardzo Proszę o odpowiedź co mogą znaczyć te zmiany w korzeniach.

Lek. Bartłomiej Grochot

Wynik ten może być interpretowany jedynie wraz z innymi wynikami oraz wraz ze znajomością stanu klinicznego pacjenta. Pozdrawiam.