Co oznaczają żółte krostki na członku?

Na penisie występują żółte chrostki (dolna cześć żołędzia ), zaczerwienienie wokół żołędzia i nie przyjemny zapach. Czytałem ze mogą być to prosaki lecz te zaczerwienienie i zapach wprowadza mnie w niepokój.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pan, że na członku pojawiły się niepokojące zmiany w postaci krostek. Dodatkowo występuje zaczerwienienie oraz nieprzyjemny zapach. Wydaje się, że w obrębie członka może toczyć się infekcja na podłożu bakteryjnym. Dlatego raczej konieczna będzie wizyta u urologa. Lekarz obejrzy zmiany i na tej podstawie zaleci leczenie bądź dodatkowe badania. Możliwe, że konieczne będzie pobranie wymazu bakteriologicznego, aby ustalić jaki patogen wywołuje tę infekcję. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu ze specjalistą, aby dobrać odpowiedni plan działania prowadzący do wyleczenia Pańskich dolegliwości.

Na ten moment może Pan zadbać o prawidłową higienę miejsc intymnych i unikać preparatów, które mogłyby potencjalnie zaostrzyć te zmiany. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/rozmiar-penisa

https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-intymna-u-kobiet-i-mezczyzn

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.