Co powoduje ból płuc po zapaleniu?

witam jestem po zapaleniu pluc oplucnej i ropniaku pluca lewego(byl plyn w tym plucu-ropa)lekarz prowadzacy po ostatnim rtg pow ze juz wszystko jest ok i poslal mnie do pracy pow ze zawsze bede odczowala dyskomfort -bol (pluco nadal jest zapadniete w jednym miejscu na dole) zaczelam pracowac jednak bol staje sie coraz bardziej uciazliwy i pojawilo sie czasem takie podszczypywanie na dnie tego pluca od strony plecow czy mam sie obawiac czy jest to normalne i zalicza sie do tych bólów"na zawsze"?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do pulmonologa ponownie lub do lekarza rodzinnego będzie można coś więcej powiedzieć po badaniu