Co powoduje codzienne jedostronne bóle głowy?

Cierpię na codzienne bóle głowy - najczęściej jednostronne, umiejscawiają się w okolicy skroni oraz potylicy. Niekiedy są średnio umiarkowane, innym razem bardzo silne uniemożliwiające funkcjonowanie. Ból nasila mówienie oraz jedzenie - co zrobić by przestać cierpieć, gdyż ciężko mi tak żyć?

Diagnostyka bólów głowy wymaga wizyty u neurologa, szczegółowej rozmowy z zadaniem wielu pytaniami o charakter, czas trwania, natężenie bólu, choroby współistniejące, stres itp. Konieczne jest wykonanie badania neurologicznego, czasem badań dodatkowych np. badania obrazowego mózgu. Dopiero wówczas można będzie postawić rozpoznanie i rozpocząć leczenie.
Proszę nie bagatelizować objawów i zgłosić sie do lekarza.