Co robić w stanach niepokoju?

Anna 36lat. Od dłuższego czasu męczą mnie stany niepokoju, myślałam że to przejściowe jednak trwa to codziennie. Jestem mężatką od 3lat i muszę to przyznać boję się ciąży i porodu. Zawsze miałam tendencje do stanów nerwicowych,kiedyś ktoś bliski zranił mnie bardzo i to doprowadziło do nerwicy I lęku. Brałam antydepresanty i chodziłam na terapię gdzie ja raz w tygodniu opowiadałam jak minął tydzień, pani wysłuchała i kończył się czas, nie raz nawet nic nie powiedziała i tak prawie co tydzień.

Dzień Dobry Pani,

Wewnętrzne niepokoje i konflikty (szczególnie ciąża i narodziny dziecka ) towarzyszą nam przez całe życie.

Ważne jest, czy wtedy jest się do kogo zwrócić, kto wysłucha, kto nie będzie oceniał,
kto udzieli wsparcia emocjonalnego, przy kim można doświadczyć ulgi i dostrzec wielo- kolorowość codzienności.

W sytuacjach niepokoju pomocna byłaby dla Pani relaksacja, taniec, odpowiedni oddech, aktywność fizyczna- chciałabym dodać na powietrzu- jednak teraz w Krakowie- niekoniecznie z racji smogu.

Zachęcam i zapraszam serdecznie Panią do rozmowy.

Słonecznie Panią pozdrawiam,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
antydepresanty bierze się na depresję a nie na nerwicę, więc może diagnoza była inna.
Mniejsza z tym. Poza tym trzeba mieć w życiu świadomość, że lekarz to zawód a nie
półbóg. Jak w każdym zawodzie są bardzo dobrzy lekarze, dobrzy, przeciętni i kiepscy.
Mimo to właściwą osobą w opisywanym przypadku byłby psychoterapeuta. Niech Pani
poszuka kogoś dobrego z dużym doświadczeniem. Ewentualnie zapraszam na konsultacje online.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Witam Panią,
jeżeli potrzebuje Pani wsparcia i pomocy w przygotowaniu się do ciąży i porodu może Pani skorzystać z pomocy douli - kobiety, zapewniającej emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie.
Jeżeli problem jest głębszy pomocna może być psychoterapia. W Krakowie jest wielu doświadczonych i dobrze wykwalifikowanych psychoterapeutów więc proszę się nie zrażać i poszukać osoby, z którą będzie się Pani dobrze czuła.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

Witam Panią,
Z Pani opisu sytuacji wnoszę, że głównie boi się zajść w ciąże. Dobrze byłoby porozmawiać z kimś o tym: z mężem, mamą, teściową, ojcem, koleżanką. Dobrze jest oswoić się z tym tematem. Dziecko to dar od Boga, to najpiękniejsze co kobieta da światu. Nie trzeba się tego bać, to jest naturalne i bardzo piękne, a także daje dużo radości i spełnienia.
Psychologów można zmieniać, jeżeli nie spełniają naszych oczekiwań.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl