Co robić z dezorientacją po Covid?

Witam, przeszedłem covid na przełomie listopada-grudnia, i zaczeły mi się objawy podobne do mgly mozgowej, tj. problemy z pamiecia i koncentracja, częste zamyślanie się w jeden punkt, wyłączanie, bóle głowy, do tego zaburzenia widzenia pomimo niedawnej wizyty u okulisty, a najbardziej dokucza mi taka jakby dezorientacja, stan odrealnienia nie wiem jak to nazwać, najbardziej łapie mnie to w nocy. Przed covidem tego wszystkiego nie było, lekarz rodzinny wypisał mi lek nootropil 33% do ktorego mam mieszane uczucia, bo nie widze za bardzo poprawy, dostalem skierowanie do neurologa u ktorego bylem i dostałem skierowanie na tomografie komputerową głowy bez kontrastu (miałbyć rezonans ale kiedys nie dotrwałem do konca badania), od czego mogą być te objawy? od leku? czy tomografia cos w tym kierunku moze wykazac? czy moze to są tez objawy psychiczne?

Dzień dobry,

Zaburzenia neurologiczne po COVIDzie nie są jeszcze dobrze poznane, wiadomo jednak, że ich czas trwania może być różny: od kilku dni do całych miesięcy, sporadycznie, bądź nieustannie. Ich podłoże nie zostało określone. WHO zaznacza, że istotnym elementem przywrócenia formy intelektualnej są ćwiczenia fizyczne, a także korzystanie z psychoterapii i zajęć w grupach wsparcia (powstały programy terapeutyczne dla osób, którzy odczuwają skutki przebytej infekcji). Przy każdych zaburzeniach świadomości zaleca się wykonanie TK-głowy, jednakże jak dotąd nie zaobserwowano istotnych odchyleń w badaniach pacjentów skarżących się na "mgłę" po COVID-19.