Co robić z silnymi uciskami w głowie?

Witam, Od jakiegoś czasu mam silny ucisk w głowie, uczucie ściskania, tak jakby zaraz głowa miała eksplodować,cos pęknąć, uczucie rozpierania od środka i z tyłu głowy i powyżej uszu, praktycznie to nie boli a rozpiera..czuje wysoki dyskomfort i stres wtedy. Próbowałam relaksacji, słuchania spokojnej muzyki, pić melise, tabletki ziolowe na sen, jedynie po ketonalu wieczorem mogłam zasnąć. Dodam że mam 29 lat i nigdy nie miałam tego typu 'bólu' głowy. Głowa wiele razy bardzo mnie bolała ze stresu, albo gdy nie zjadłam śniadania z przodu po bokach i to był ból pulsujący wtedy, a ten rodzaj jest mi nieznany. Najbardziej doskwiera w pozycji pionowej. Od jakichś 3 miesięcy mam zaburzenia lękowe i miałam już tydzień bardzo ściśnięty żołądek i też nie mogłam sie zrelaksować, może to wina stresu? Jednak nie wiem co mam zrobić, aby nie mieć tego uczucia silnego rozpierania

Witam,

Z powodu dolegliwości bólowych głowy wskazana konsultacja neurologa aby ocenił opisane objawy czy są z powodowane uszkodzeniem CUN jeśli neurolog w badaniu fizykalnym nie potwierdzi zmian neurologicznych które by dawały takie objawy powinna zastanowić się nad wizytą u lekarza psychiatry który oceni stan tym bardziej, że wspomina Pani o zaburzeniach lękowych które również mogą wpływać na opisane dolegliwości.

Pozdrawiam