Co sugerują moje wyniki RTG?

Pogrubiały zrąb łącznotkankowy płuc przywnękowo obustronnie i w dolnych polach płuc. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych . Przepona i kąty wolne. Proszę o pomoc mam 38l i taki opis zdjęcia RTG poza tym ma problemy z oddechem i ucisk w klatce przy nie wielkim wysiłku np. (Spacer) . Dziękuję bardzo życzenia góry za odpowiedz i pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik Pańskiego badania RTG wymaga konsultacji z lekarzem pulmonologiem.

O ile pogrubiały zrąb łącznotkankowy płuc przywnękowo obustronnie i w dolnych polach płuc nie musi wskazywać na nic niepokojącego poza przebytym stanem zapalnym (np. zapaleniem płuc, w tym zapaleniem płuc w przebiegu covid-19) czy trybem życia (palenie papierosów), o tyle Pana dolegliwości mogą oznaczać trwający stan zapalny.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Dlatego też powinien Pan zwrócić się do specjalisty, który biorąc pod uwagę Pański stan, a także wyniki badania RTG płuc, zadecyduje o wprowadzeniu odpowiedniej farmakoterapii.

Więcej informacji na temat leczenia duszności i problemów z oddychaniem pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.