Co to za czerwona, malutka plamka na penisie?

Witam Mam 22 lata i kilka dni temu podczas kąpieli zauważyłem małą czerwoną kropkę na penisie. W ostatnim czasie uprawiałem seks oralny, a także masturbowałem się (sam jak i przy pomocy partnerki). Nie swędzi mnie, nie boli, nie ma żadnego nalotu i innych dodatkowych atrakcji. Dbam o higienę intymną i regularnie się w tym miejscu myję. Czy wystąpienie takiej kropki jest spowodowane alergią czy to może początek grzybicy albo jakaś inna infekcja? Dodam, że to jest druga taka kropka/plamka. Pierwszy raz pojawiła mi się przy cewce moczowej, ale po około 2 tygodniach sama zeszła. Wszystko to działo się na przestrzeni miesiąca. U partnerki wcześniej nie zauważyłem żadnych zmian, choć mówiła mi o innym kolorze śluzu wydobywającego się z pochwy (lekko brązowy), ale to już jej przeszło. Nie mam czasu udać się teraz do lekarza, dlatego proszę o pomoc. S.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisana zmiana może sugerować infekcję grzybiczą, ale także może być podrażnieniem powstałym podczas czynności seksualnych.
Dbając o higienę intymną ważne jest aby stosowany preparat był do tego przeznaczony, a dodatkowo dobrze jest jeśli zawiera kwas mlekowy co sprzyja rozwojowi saprofitycznej flory bakteryjnej. Wówczas stanowi dobrą ochronę przed zaburzeniami flory mikrobiologicznej, jak również zmniejsza ryzyko infekcji podczas kontaktów płciowych.

Aby postawić właściwe rozpoznanie konieczne jest badanie dermatologiczne a także ewentualne badanie mikrobiologiczne. Dopiero wówczas będzie możliwe zastosowanie skutecznego leczenia.
Często leczenie zakażeń grzybiczych rozpoczynane jest od preparatu miejscowego z grupy pochodnych imidazolu dostępnego bez recepty.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl