Osoba

Witam! Mam problem, ponieważ po każdym kontakcie oralnym z moją partnerką zauważam u siebie zaczerwienienie żołędzia. Stosuje Klotrimazol i problem znika. Aczkolwiek interesuje mnie w jaki sposób może się wyleczyć partnerka? Gdzie to zakażenie grzybicze się u niej znajduje? Miała robioną cytologię i w pochwie żadnych zmian grzybiczych nie ma. Z resztą i tak kontakt płciowy jest w zabezpieczeniu. Tylko przy miłości oralnej prezerwatywa nie jest używana i później właśnie pojawiają się u mnie takie problemy jak opisałem. Mi pomaga zwykła maść, tylko że za każdym kolejnym razem problem się powtarza i bardzo chciałbym się dowiedzieć jak z tym problemem ma sobie poradzić moja partnerka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Łukasz

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witamy!

W warunkach fizjologicznych drożdżaki bytują na powierzchni skóry czy błon śluzowych u większości ludzi. Naturalna flora bakteryjna i mechanizmy odpornościowe hamują nadmierny rozwój grzybów.
Kiedy dojdzie do przełamania tych mechanizmów lub też przeniesienia ich od partnera wówczas dochodzi do nadmiernego namnożenia drożdżaków a następnie do zapalenia.

Ogniskiem infekcji może być także jama ustna. Warto zbadać jamę ustną i gardło partnerki pod tym kątem. W celu wyleczenia wskazane byłoby zastosowanie leków przeciwgrzybiczych doustnych.

Proponuję Panu aby dbając o higienę intymną stosował Pan płyny do higieny intymnej dla kobiet. Zapewni to odpowiednie pH dla skóry, pożyteczną florę bakteryjną i zapobiegnie podrażnieniom.

Proponuję również skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Grzybica penisa – Grzybica narządów płciowych to w przypadku kobiet bardzo powszechna przypadłość. Zdarza się jednak, że cierpią na nią również mężczyźni. Zwykle schorzenie to przebiega bezobjawowo, dlatego też mężczyzna może nie wiedzieć, że coś mu dolega, do czasu, gdy okazuje się, że jego partnerka jest chora, a wtedy oboje muszą przyjmować leki.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach