Co znaczą moje wyniki po konizacji szyjki macicy?

Witam otrzymalam wyniki po konizacji szyjki macicy . Nabłonek paraepidermoidalny z cechami cin3 HSIL . Z ocenianych preparatów wynika że zmianę wycięto doszczętnie z szerokimi marginesami tkanek zdrowych . Masy śluzu i krwi oraz elementy prawidłowego endocervix.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza obecność nieprawidłowych komórek, które same w sobie nie są rakiem, ale mogą mieć zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Zmianę usunięto w całości, więc nie powinno być powodu do niepokoju. Oczywiście wymaga Pani kontroli, z wynikiem proszę udać się do swojego ginekologa, on zaleci częstość kontroli.