Co znaczą zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kręgów?

Witam mam 36 lat proszę o interprentacje wyników .Badanie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zależnych bez podania środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. Zaznaczone prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Wypuklina krążka L1-L2 modeluje worek oponowy po stronie lewej. Wypuklina krążka L3-L4 modeluje worek oponowy i obustronnie, nieznacznie zwęża kanały nerwów. Częściowe odwodnienie krążka L4-L5. Niewielka przepuklina jądra miażdżystego ww. krążka uciska worek oponowy, zwęża kanały nerwów i modeluje korzeń nerwu po stronie lewej. Wymiary przepukliny: 13 x 5 x 15 mm - pomiary odpowiednio w płaszczyznach osiowej, strzałkowej i czołowej. Cechy sakralizacji trzonu L5. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kręgów. Uszkodzenia blaszek granicznych w trzonach Th12 i L1. Przestrzenie międzykręgowe prawidłowej wysokości.

Uciski na nerwy niestety mogą wywoływać silne dolegliwości bólowe, jeżeli tak jest - musi Pan skonsultować się z neurochirurgiem, który zajmuje się leczeniem zabiegowym takich zmian.