Co znaczy nadmierna senność, drżenie rąk, wzmożony apetyt?

Witam, od czerwca moj stan zdrowia sie pogarsza, moje objawy: *nadmierna sennosc/zmeczenie *niekontrolowanie trzesace sie rece *wzmozony apetyt *osamotnienie/stronienie od ludzi *mysli samobojcze i poczucie bezsensu zycia *brak zaintresowan wlasnymi pasjami i hobby *brak checi i motywacji do nauki *zly lub smutny humor *przytycie w krotkim czasie duzo kilogramow (ponad 20 od czerwca) *intensywny tradzik na plecach, nogach, udach, ramionach i twarzy Prosze o pomoc, boje sie isc do lekarza..

Warto podjąć konsultacje lekarską. Podobne objawy mogą mieć przyczynę np w zaburzeniach hormonalnych czy związanych z wydzielaniem dokrewnym (np tarczycą), jak i w przeżywaniu emocjonalnym czy osobowości. Lekarz zdiagnozuje i zależnie od tego pokieruje na dalsze leczenie (np do endokrynologa i/lub do psychologa na psychoterapię).

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję, że napisała Pani do Portalu i tym sposobem robiąc pierwszy krok, by za nim zrobić następny...

Faktycznie, stan który Pani opisuje może budzić u Pani niepokój i bardzo dobrze, że szuka Pani pomocy dla siebie, bo jest ona Pani potrzebna.
Ale czy taka pomoc Online spełni Pani oczekiwania?
Choć myślę, że w pewnym sensie tak, gdyż otrzyma Pani pewne wskazówki.
Według mojej opinii jednak nie obędzie się bez bezpośredniego kontaktu Pani z psychologiem/psychoterapeutą.

Co ja myślę, o Pani objawach?
Opisany przez Panią nastrój i towarzyszące symptomy wskazują na stan prodepresyjny/depresyjny.
Celowa byłaby również kontrolna konsultacja endokrynologiczna i ginekologiczna.

Objawy lękowe, wraz z wycofywaniem się przed Ludźmi, wynikają z nieadekwatnej samooceny, jak i zaniżonej samoakceptacji, które to (niestety skutecznie) utrudniają Pani codzienne życie, poprzez realizację siebie, swoich relacji z Ludźmi, zgodnie ze swoimi pragnieniami...

Jestem przekonana, że aktywne grupowe treningi rozwojowe w Pani sytuacji, takie jak treningi umiejętności społecznych i komunikacyjnych, jak również trening pozytywnego myślenia, relaksacji, jak również regularna aktywność fizyczna byłyby to treningi skutecznie i bezpośrednio podwyższające samoocenę i wzmacniające poczucie własnej wartości.
Takie treningi pomagają w również radzeniu sobie z problemami, wyzwaniami, cierpieniami.

Zachęcałabym Panią ponownie i mocno do podjęcia terapii psychologicznej, która byłaby dla Pani rozwojową i skuteczną, przy aktywnej współpracy z Pani strony (w ramach NFZ-tu).
Napisała Pani, że od czerwca, a więc od paru już miesięcy nie sięgnęła Pani po pomoc, której tak bardzo Pani potrzebuje..., chcę Pani powiedzieć, ze samo nie minie, trzeba sobie samej pomóc, im wcześniej tym lepiej.

Proszę potraktować taką konsultację psychologiczną jako mocno rozwojową dla Pani, po to żeby mogła Pani poprawić swoje codzienne funkcjonowanie, by radośnie, twórczo żyć, czego Pani serdecznie życzę.

Proszę nie zostawać samej i poprosić również o wsparcie emocjonalne bliskiej dla Pani
Osoby, która byłaby dla Pani wspierająca i motywująca.

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Pozdrawiam serdecznie