Nadmierna senność u 18-latka

Mam 18 lat i praktycznie od jakoś 10 lat mam nadmierną senność. Próbowałem już jakoś temu zaprzestać, zaplanować dzień bez drzemek lub z kilkoma ale po prostu się nie da. Po prostu mi coś w głowie się dzieję takie mocne znurzenie i każe mi spać. No i po krótkiej drzemce znika to uczucie. Będąc dzieckiem chodziłem po lekarzach i nic nie stwierdzili. Ostatnio wyszukałem w internecie o przyczynach senności i znalazłem chorobę, narkolepsję, której mam 100% objawy, więcej nie moge (Iimit 500słów)

Witam,
Czy to jest narkolepsja?
Rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim należy wykluczyć
inne przyczyny nadmiernej senności,
tzn. choroby somatyczne, neurologiczne
i psychiczne, np. cukrzycę, depresję,
zaburzenia oddychania w czasie snu itp.
Konieczna jest diagnostyka w kierunku
pierwotnych zaburzeń snu.
Należy zgłosić się do lekarza psychiatry lub neurologa.
W leczeniu nadmiernej senności, zwłaszcza
o podłożu psychologicznym, np. depresji
skuteczne są niektóre formy psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeuta. Być może podłoże senności jest emocjonalne, nerwicowe? Specjalista zdiagnozuje i zaproponuje metody poradzenia sobie z trudnością, a w razie potrzeby skieruje do lekarza psychiatry.