Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna senność u 18-latka

Mam 18 lat i praktycznie od jakoś 10 lat mam nadmierną senność. Próbowałem już jakoś temu zaprzestać, zaplanować dzień bez drzemek lub z kilkoma ale po prostu się nie da. Po prostu mi coś w głowie się dzieję takie mocne znurzenie i każe mi spać. No i po krótkiej drzemce znika to uczucie. Będąc dzieckiem chodziłem po lekarzach i nic nie stwierdzili. Ostatnio wyszukałem w internecie o przyczynach senności i znalazłem chorobę, narkolepsję, której mam 100% objawy, więcej nie moge (Iimit 500słów)
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam, Czy to jest narkolepsja? Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Przede wszystkim należy wykluczyć inne przyczyny nadmiernej senności, tzn. choroby somatyczne, neurologiczne i psychiczne, np. cukrzycę, depresję, zaburzenia oddychania w czasie snu itp. Konieczna jest diagnostyka w kierunku pierwotnych zaburzeń snu. Należy zgłosić się do lekarza psychiatry lub neurologa. W leczeniu nadmiernej senności, zwłaszcza o podłożu psychologicznym, np. depresji skuteczne są niektóre formy psychoterapii. Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeuta. Być może podłoże senności jest emocjonalne, nerwicowe? Specjalista zdiagnozuje i zaproponuje metody poradzenia sobie z trudnością, a w razie potrzeby skieruje do lekarza psychiatry.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy