Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy opis wyniku badania kręgosłupa?

Bardzo bym prosiła o konsultację gdyż wynik badania kręgosłupa które otrzymałam nie jest dla mnie czytelne oto opis wyniku : Opis: badanie wykonano w sekwencjach TE, TSH, w obrazach T1, T2, STIR, w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej. Spłycona fizjologiczna lordoza. Obniżenie wysokości krążków m-k aC4/C5, C5/C6 . Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteoporozy krawędziowej. Trzony o zachowanej wysokości l, ustawione w osi. Na poziomie C2/C3 osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów wpuklają się w kierunku otworów m-k. Na poziomie C3/C4 szerokopodstawna wypuklina krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów wpuklają się w kierunku otworów m-k z ich zwężeniem. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie 13,5mm. Na poziomie C4/C5 i C5/C6 szerokopodstawne uwypuklenie krążka m-k z modelowaniem worka oponowego. Osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów wpuklają się w kierunku otworów m-k ze zwężeniem otworów po stronie P. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie 14mm. Na pozostałych poziomach cech stenozy kanału kręgowego i otworów m-k nie uwidoczniono. Rdzeń kręgowy w badaniu o prawidłowym sygnale. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 43 LAT 9 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Najlepiej udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub neurochirurga) ponieważ pani ewentualne leczenie i dalsza diagnostyka zależy głównie od pani objawów klinicznych.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy