Co znaczy ten smutek u męża?

Witam. Mój mąż jest załamany smutny i przygnębiony. Wyjeżdżamy razem od kilku lat za granicę ale źle wpłynęło to na nasza kondycję psychiczną przez różne aspekty związane z ludźmi i obcym krajem. Mąż mówi że jestem jedyną osobą która go rozumie i nie krytykuję. Co robić.

Szanowna Pani,

Jeżeli podejrzewa Pani u męża stan depresyjny, warto zadbać o kontakt z psychoterapeutą. Z Pani wiadomości wynika jednak, że mąż Pani ufa i ceni rozmowy z Panią - wysłuchiwanie męża z empatią będzie dla niego z pewnością dużym wsparciem. W przypadku przebywania poza Polską można rozważyć podjęcie psychoterapii online.

Życzę Państwu serdecznie dobrych rozwiązań i pogłębiania więzi.