Co znaczy wynik badania czystości pochwy w 14. tc?

Witam, Jestem w 14 tygodniu ciąży. W ubiegłym tygodniu miałam wykonane badanie czystości pochwy. Dziś odebrałam wynik badania. W opisie jest informacja, iż jest to IV stopień biocenozy pochwy wg. A. Kasprowicza. Występują clue cells opłaszczone drobnymi Gram-chwiejnymi bakteriami o morfotypie Gardnerella vaginalis świadczące o bakteriozie bakteryjnej oraz grzybach drożdżopodobnych (w fazie inwazyjnej). Dodam, iż nie mam żadnych niepokojących objawów ze strony dróg rodnych (brak świądu, bólu, nieprzyjemnego zapachu, a także upławów wyglądających inaczej niż zwykle). Wizytę u lekarza prowadzącego mam zaplanowaną na 30.11.17. Czy w związku z wynikiem badania jest konieczność przyśpieszenia wizyty lekarskiej, tak aby zastosować leczenie? Czy mogę poczekać 3 tygodnie nie wdrażając żadnych działań?

Lek. Tomasz Budlewski

tak jest konieczność przyspieszenia wizyty w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.