Co znaczy zachowanie czterolatka z autyzmem?

Jestem mamą 4latka że zdiagnozowanym autyzmem. Syn od 2 lat jest rehabilitowany i w trakcie zajęć mogę być obecna, jeśli synek chce zostaje sam z terapeuta ale jeśli chce bym była to jestem w sali, on ogólnie nie zwraca na mnie uwagi chyba że zmienia się terapeuci to wtedy często do mnie podchodzi. Od tego miesiąca będziemy go rehabilitować w ramach wczesnego wspomagania w innym ośrodku i w nim terapeuci nie zgadzają się na moją obecnosc już od 1 zajęć dziecko ma być same. Czy tak mogą?

Najczęściej wszystko zależy od ośrodka. Warto jednak spróbować porozmawiać z terapeutami, dopytać ich o motywację tej decyzji, a także przedstawić dotychczasową rehabilitację synka (do której jest przyzwyczajony). Wspólna rozmowa powinna doprowadzić do wyjaśnienia sytuacji, uwrażliwienia terapeutów na dotychczasową edukację Malca, a także rozwiać w razie potrzeby Pani wątpliwości.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Nie ma jakiś specjalnych przepisów, które regulują obecność lub brak obecności rodzica. To zapewne jest ich wewnętrzny regulamin, z którym rodzic ma się pewnie zgodzić zapisując dziecko na zajęcia. Faktem jest, że dzieci bardziej przykładają się do zajęć jak nie ma obok mamy czy taty ale trzeba zawsze stosować podejście indywidualne bo są takie sytuacje, w których lepiej by rodzic był.
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Dzień dobry.Nie powinna się Pani niepokoić, proszę zaufać terapeutom.To dobra decyzja, by dziecko mogło się rozwijać i korzystać z terapii.Pozdrawiam.