Co zrobić by przytyć?

Witam. Mam 15 lat i ważę 52 kg mierząc 180 cm. Jestem mężczyzną, prowadzę aktywny tryb życia tzn, ćwiczę na WF w szkole, przynajmniej raz w tygodniu gram w piłkę nożną/koszykówkę. Jem bardzo dużo sam tak twierdzę i mama również mówi, że przy takim jedzeniu już powinienem ważyć co najmniej 60 kg. Wstydzę się chodzić w koszulkach z krótkim rękawem, ponieważ wstydzę się swoich rąk, bo są bardzo szczupłe. Proszę o jakiś rady, co powinienem zrobić. Dziękuje

Witam,

Polecam Ci konsultację lekarską w celu określenia przyczyn tak niewielkiej masy ciała.
Być może wynika ona z jakiegoś zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.
Nie martw się na zapas, tylko skonsultuj z lekarzem.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Prosiłabym Cię o opisanie przykładowego dziennego menu, abym mogła określić orientacyjną kaloryczność Twoich posiłków.
Po uzupełnieniu informacji zadaj ponownie pytanie.
Napisz także, czy od dziecka byłeś drobnej budowy, czy też problem zaczął się niedawno.

Pozdrawiam