Co zrobić, jeśli nie potrafię być z partnerem, który przyznał się do zdrady?

Witam ,mam na imię Anna mam 35l.Moj partner mnie zdradzał przyznal sie do tego,poza tym wiem ze bywał nie raz w agencjach towarzyskich... .Po Kiedy był za granicą powiedzial mi o wszystkim przez tel.Wyjechalam rowniez z nasza 10l corka ale nie do niego.Po pewnym czasie dalam nam jeszcze1 szanse .Tylko ze teraz nie potrafie z nim byc (pomimo ze go kocham i mam wrazenie ze nie umie bez niego zyc)Czesto mowie ze to koniec,ze mu w nic nie wierze i tak jest.Co mam zrobic ja juz sobie nie radzę.

Witam, Pani partner zdradził, przyznał się przed Panią. Dała mu Pani jeszcze jedną szansę, ale nie potrafi mu wybaczyć. Proszę porozmawiać o sytuacji z psychologiem. Jeżeli chce Pani porozmawiać zapraszam. Zdrada to wielka próba dla związku, może być nowym początkiem, jeżeli potrafimy zapomnieć i odbudować zaufanie od nowa. Jeżeli nie potrafi Pani wybaczyć, czy wynika to z faktu że nie wierzy Pani w to że partner się zmieni? Co Pani daje ten związek. Czego pani oczekuje po związku. Proszę się zastanowić.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Często bywa tak, że wybaczamy zdradę z nadzieją na lepszą jakość związku, na poprawę ze strony partnera i czasem, gdy nawet to otrzymujemy to nie potrafimy żyć ze świadomością, że osoba, którą tak bardzo kochaliśmy skrzywdziła nas. To zupełnie normalne i ma Pani do tego prawo, aby w taki a nie inny sposób tego doświadczań. Jeżeli czuje Pani, że nie może tkwić w obecnej relacji, warto z niej wyjść, ze względu na siebie i córką, ponieważ to Pani komfort psychiczny!
Ma Pani wątpliwości i obawia się zmiany sytuacji życiowej, więc na pewno będzie Pani potrzebować wsparcia. Warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty, który pomoże nauczyć się Pani żyć w zgodzie ze sobą.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA