Co zrobić po 9-dniowej przerwie między opakowaniami?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy i zawsze robię 7-dniową przerwę. Tym razem zapomniałam wykupić kolejne opakowanie i przerwa trwała łącznie 9 dni, dopiero 10 dnia po zakupie od razu zażyłam tabletkę i kolejną wieczorem o stałej porze. Jest początek tygodnia (poniedziałek). Czy w kolejny poniedziałek będę mogła współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Fakt, że zapomniała Pani tabletki w pierwszym tygodniu rzeczywiście stanowczo obniża skuteczność antykoncepcji. Przez kolejne 7 dni od przyjęcia pierwszej tabletki proszę stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Po tych 7 dniach regularnego przyjmowania pigułek skuteczność antykoncepcyjna będzie ponownie pełna, co oznacza, że nie będzie potrzeby stosowania dodatkowych metod barierowych.