Co zrobić z ciągle postępującą opuchlizną na stopie od ugryzienia nieznanego owada?

Dwa dni temu szłam boso po plaży w Hiszpanii i coś minie ugryzło. Ból był straszny. Trwał ok. 10 min. i koniec. Przez cały dzień nic się nie działo, żadnego swędzenia nic, dopiero na następny dzień noga zaczęła puchnąć, najpierw najmniejszy palec (tam gdzie było ugryzienie) a już pod koniec dnia 3 palce i pół stopy.

W aptece kupiłam wapno i F***. Rozpuszczonego wapna wypiłam kilka tabletek, a F*** sparowałam co 2 godziny, kiedy swędzenie było mocniejsze. Od 24 godz. staram się nie chodzić. Nic z tego nie pomogło, a opuchlizna w ciągu następnych 12 godzin nie zmniejszyła się, a nawet doszła już do kostki.
Co z tym zrobić, jak długo czekać aż zacznie znikać? Czy zacząć gdzieś szukać lekarza w Hiszpanii, bo wracam dopiero za 2 tygodnie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę niezwłocznie udać się do lekarza w Hiszpanii. W punkcie informacji turystycznej lub w hotelu powinna Pani otrzymać informacje, gdzie można otrzymać pomoc medyczną. Na pewno miejscowi lekarze będą lepiej wiedzieć, co mogło Panią ugryźć, jakie są konsekwencje dla Pani i dziecka oraz sposoby dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie!