Co zrobić z moją obsesją?

Witam! Mam bardzo poważny problem i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Mam partnera, którego bardzo kocham, ale moja zazdrość wszystko niszczy.

Kiedy on spojrzy na inną kobietę - nawet w telewizji, to już go nienawidzę! Boję się oglądać z nim filmy lub gdzieś z nim pójść, bo zaraz myślę, że będzie patrzył na inną. On wie o tym i czasami to wykorzystuje, kiedy się pokłócimy - ogląda specjalnie nagie kobiety w telewizji lub w internecie. Chciałabym być na to wszystko obojętna, ale jakoś nie wychodzi mi to. Codziennie postanawiam sobie, że nie będę już o tym myśleć i chyba to stało się moją obsesją!

Co mam zrobić, żeby stać się normalną? Przecież na co dzień chodzą kobiety wyzywająco ubrane i w telewizji też. Jak z tym żyć?

Witam!

Związek dwojga ludzi powinien być budowany na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Mężczyzna, który rozpoczyna związek z kobietą, nie przestaje być mężczyzną, a jego kobieta nie staje się jedyną na świecie. Nie może Pani odizolować partnera od innych kobiet, bo to jest nierealne. Musi Pani zatem coś zmienić w sobie.

Powinna się Pani przede wszystkim zastanowić się, skąd biorą się w Pani takie uczucia i lęk. Pani też zapewne patrzy na innych mężczyzn, ale nie oznacza to, że będzie Pani zdradzała partnera z każdym napotkanym na ulicy. Musi Pani się także wstawić w sytuację swojego mężczyzny i pomyśleć, jak Pani by się wtedy czuła, gdyby to on był tak zazdrosny. Czy byłaby to dla Pani komfortowa sytuacja? Myślę, że nie.

Każdy z nas, mimo budowania trwałego związku, potrzebuje trochę wolności - swojej grupy znajomych, spędzania czasem wolnych chwil z nimi, czy samotności. Nie jest to jednoznaczne ze zdradą czy nieangażowaniem się w związek.

Pani postępowanie może doprowadzić do rozpadu Waszej relacji, ponieważ partner może nie wytrzymać napięcia związanego z Pani zazdrością. Polecałabym przeczytać książki czy artykuły na temat chorobliwej zazdrości i metod radzenia sobie z nią. Warto też omówić sprawę z partnerem i poddać się wspólnie terapii dla par. Może dzięki temu zbuduje Pani zaufanie potrzebne do normalnego funkcjonowania związku dwojga ludzi.

Pozdrawiam