Co zrobić z takim zachowaniem narzeczonej?

Dzień dobry. Od dwóch lat jestem w związku z dużo młodsza dziewczyna 8 lat różnicy. Ja mam 33 ona 25. Od roku jesteśmy zareczeni. Od pół roku zaczęły się problemy, zaczęła stawiać na swoim i za wszelką cenę musi być tak jak ona chce bo inaczej fochy, ciche wieczory lub dla kontrastu awantury o wszystko. Jak tylko się próbowałem stawiac zaczynały się wyzwiska i podnosiła na mnie rękę. Przy większych awanturach straszyla mnie nawet samobójstwem. Raz chciala skoczyc z mostu inym razem sie dusila do utraty sil. Mam w domu pochowane wszystkie noże. Rozmowy konczyly sie tym ze mialem wy.... albo ze znajdzie sobie innego, lub sobie cos zrobi jak odejde.Dwa mięsiace temu zmeczony tym wszystkim zaczalem pisac dla samej tylko rozmowy, z inna kobieta. Oczywiscie moja sie o tym dowiedzialai od dwoch miesiecy mam pieklo. Potrafi specjalnie przyjsc i cala noc krzyczec, rozbijać rzeczy, i wypominać te smsy, po czym jakby nic rano mowi jak bardzo mnie kocha, i jaki jestem dla niej wazny. Przez pół roku słyszałem bluzgi ze jestem nic nie wart, a jak powiedzialem ze odchodze to znowu ze mnie kocha, pisze że się zmieni. Ostatni miesiąc jestem z nia tylko ze strachu ze coś sobie zrobi, raz zajmowałem jej z szyji pasek. nie wiem juz co robić. Sam wybaczyłem jej dwie zdrady, a ja mam piekło za rozmowę. Dziś znów dzwoniła że ona nie wytrzyma i się zabije. Mam już dość i jest nie do wytrzymania, nocami nie śpię, nie jadam, w pracy też same przez to problemy.

Zachęcam zdecydowanie do skorzystania z pomocy specjalisty- psychologa, psychoterapeuty. Z jednej strony narzeczona potrzebuje pomocy indywidualnej, która pomoże jej lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, zachowania i przeżycia, a tym samym wprowadzać zmiany- panować nad afektem, agresją czy wybuchami, nauczyć się z sposób adekwatny wyrażać emocje, także te trudne. Pomoc profesjonalna jest niezbędna szczególnie, jeśli pojawiają się myśli samobójcze, akty autoagresji i agresji. Jednocześnie wskazana może być także pomoc Państwu jako parze (terapia małżeńska/dla par), która pomoże Wam odbudować wzajemne zaufanie, zaangażowanie, nauczyć się stawiania granic. Pan także w relacji z psychologiem otrzyma wsparcie, wskazówki dotyczące budowania z jednej strony asertywności a z drugiej bliskości w relacji.
Warto działać, bo podobny związek na dłuższą metę jest toksyczny zarówno dla Pana jak i dla narzeczonej.
Z pomocy psychologa można skorzystać w ramach ubezpieczenia NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub NZOZach posiadających kontrakt z NFZ.