Colitis chronica non classificata w wyniku kolonoskopii

Witam miałam robioną kolonoskopię ponieważ od dłuższego czasu mam pieczenie odbytu oraz biegunki , wynik badania hist, to Colitis chronica non classificata . Do lekarza idę za miesiąc, Mam pytania czy można to wyleczyć całkowicie czy będę brała jakieś tabletki i jaką dietę mam stosować? Chcieliśmy z mężem starać się o dziecko czy w tym przypadku lepiej jest zaczekać ? Dodam że miałam robione badania na pasożyty i grzyby nic nie wykazały. Ige podwyższone i w morfologi mam tylko EOS podwyższone

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na przewlekłe, niesklasyfikowane zapalenie błony śluzowej jelita grubego. Do czasu wizyty proszę nie stosować żadnych leków, a tylko dietę - najlepiej taką jak w zespole jelita drażliwego. Specjalista gastrolog najpewniej włączy leki zmniejszające stan zapalny jelita grubego oraz regulujące prace jelit. Sugeruję poczekać ze staraniami o dziecko do czasu wizyty u gastrologa.