Colitis chronica non specifica minoris

colitis chronica non specifica minoris gradum cum lympdadenoplasia focali et echrymosibus haemorrhagicis recentibus 2) fragmenta parva texti adenomatis tubulo- villosi cum dyplasia toccali maioris gradus (HG CoIN) to sa wyniki badania . tata bedzie mial operacje w srode chcialbym wiedziec czy niesie ona z soba jakies ryzyko i czy wyciecie tego guza konczy leczenie? bylbym brdzo wdzieczny za odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Colitis chronica oznacza przewlekłe zapalenie jelita grubego. Diagnoza oznacza, że cały czas utrzymuje się aktywny stan zapalny. Z pewnością lekarz prowadzi diagnostykę w kierunku przewlekłych nieswoistych zapaleń jelit, czyli choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Operacja usunięcia guza niestety nie kończy procesu terapeutycznego, jednak może hamować objawy, które teraz występują.