Cukrzyca ciążowa a ryzyko cukrzycy po porodzie
Witam zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciazowa juz w 6 tc, przed ciaza nie mialam cukrzycy i wyniki mialam dobre. Czy jest szansa ze zostanie mi cukrzyca po ciazy?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Cukrzyca ciążowa
W trakcie ciąży u kobiety może pojawić się cukrzyca ciążowa. Jak można ją wykryć? Jak choroba wpływa na dziecko? Na ten temat wypowiada się prof. Elżbieta Piontek, diabetolog,
Dzień dobry,
Istnieje większe ryzyko cukrzycy, aczkolwiek u większości kobiet z cukrzycą ciążową, po urodzeniu dziecka "cukry" wracają do normy. Jednak kobiety, które miały cukrzycę ciążową mają większe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia dieta, dbanie o prawidłową masę ciała, a także regularna aktywność fizyczna, wówczas zminimalizuje Pani to ryzyko.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz