Cukrzyca ciążowa a ryzyko cukrzycy po porodzie

Witam zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciazowa juz w 6 tc, przed ciaza nie mialam cukrzycy i wyniki mialam dobre. Czy jest szansa ze zostanie mi cukrzyca po ciazy?

Dzień dobry,

Istnieje większe ryzyko cukrzycy, aczkolwiek u większości kobiet z cukrzycą ciążową, po urodzeniu dziecka "cukry" wracają do normy. Jednak kobiety, które miały cukrzycę ciążową mają większe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia dieta, dbanie o prawidłową masę ciała, a także regularna aktywność fizyczna, wówczas zminimalizuje Pani to ryzyko.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz