Czerwone wypryski na skórze przypominające ugryzienia

Witam, mam pewien problem: od kilku dni mam czerwone wypryski na skórze przypominające ugryzienia, do tego białe plamy i czarne krostki. Prawie wcale nie swędzą, wiele w ogóle, ale boję się, że może to być świerzb. Po gorącej kąpieli i w nocy świąd nie nasila się i nie zauważyłem żadnych "dróżek" na skórze, ale nadal mam wątpliwości. Czy to rzeczywiście świerzb, czy jakieś ugryzienia owadów?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmiany powinny zostać ocenione przez dermatologa, tylko wtedy będzie można zaproponować rozpoznanie i leczenie. Wykluczyć należy również zmiany o podłożu alergicznym i grzybiczym.