Częściowe napady padaczki i niekontrolowane ruchy w stawach

od miesiaca dopiero wiem o padaczce. mam czesciowa. napady chyba sa w formie dretwien nog/rak a takze niekontrolowanych ruchow w stawach. np zginanie kolana lub wyrzut nogi/reki w bok. ale kiedy dzwonic na pogotowie w jakich przypadkach mam tegretol cr200 2x1 kol ma podobny przypadek ale ma inne leki i w czasie ataku bierze jak po tab nie pomoze lub dretwienie utrzymuje sie dluzej to kazali jej dzwonic na pogotowie. ja mialam ostatnio dretwienie reki ok 7 h trwało poszlam spac i rano bylo ok

Doraźnie można stosować w razie napadów Relsed (wlewki doodbytnicze).
Drętwienie ręki trwające 7 godzin jako napad padaczkowy - wątpliwe.

przy przedłużających się napadach lepiej dzwonić po PR,może trzeba zwiększyć dawkę leku,co wymaga konsultacji u prowadzącego Neurologa