Częste krwawienia po ok. 2 tygodniach po miesiączce

Witam, ostatnio zauważyłam, że po ok. dwóch tygodniach po miesiączce krwawię. Wiem, że to za szybko by mogła być to miesiączka. Okresy mam co cztery tygodnie, tylko ostatnia miesiączka była bardzo dziwna, bo trwała dwa dni i była bardzo bolesna. Mam też opuchnięte piersi, zauważyłam też, że miałam dni płodne, bo śluz był przezroczysty i ciągnący i po około 3-4 dniach po owulacji miałam krwawienie. Słyszałam, że to może być owulacja bez jajeczkowania i czy to jest coś grożnego, bo mam 26 lat i chciałabym powiększyć rodzinę i czy nie będę miała problemów.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam, ze względu na odmienny charakter ostatniej miesiączki oraz obrzęk piersi, radzę wykonać test ciążowy. Krwawienie, które Pani zaobserwowała, może być spowodowane prawidłową owulacją lub zaburzeniami hormonalnymi. Żeby to dokładnie określić, potrzebny byłby dokładniejszy wywiad i ewentualnie badanie krwi. Radzę więc, po wykonaniu testu, zgłosić się do swojego ginekologa! Pozdrawiam serdecznie.