Częste miesiączki u 13-latki

Witam moja córka za 2 tygodnie skończy 13 lat ,zaczęła miesiączkować , jej miesiączki nie są bolesne ani zbyt obfite ale zbyt częste bo co 2 tygodnie .proszę o radę

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju, w tak młodym wieku miesiączki są nieregularne i wynika to z niedojrzałości układu hormonalnego. Jest kwestią czasu aby miesiączki się uregulowały. Warto aby córka profilaktycznie odwiedziła ginekologa, aby w przyszłości nie miała obaw z tym związanych.