Częsty kaszel a wynik badania w kierunku Giardia Lamblia u 3,5-letniego dziecka

Witam serdecznie bardzo proszę o interpretaje mojego 3,5 letniego synka: Giardia Lamblia IGM w surowicy dodatni i igg wątpliwy . badanie wykonano metoda IIF. Czy czesty kaszel i nawracające zapalenia pluc oraz oskrzeli nadpobudliwosc jak również podwyższone Ige ( w badaniach szczegółowych wykluczono alergię) mogą byc wynikiem ww pasożyta? Z góry dziekuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. konieczne jest wykluczenie przede wszystkim przyczyn płucnych aby określać inne przyczyny takich objawów. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.