Czy antybiotyk Agumentin pomoże dziecku z katarem?

Witam, mam pytanie odnośnie mojej 3 letniej córki. Od dwóch tygodni zmaga się z katarem, wczoraj byłam u naszej pediatry która zdiagnozowała zapalenie ucha i gardła jesteśmy na antybiotyku agumentin es, dziś rano przyjęła drugą dawkę i niestety katar od rana stał się bardzo zielony, czy ten antybiotyk poradzi sobie z tym katarem czy znów muszę iść do pediatry?

Lek. Michał Lenard

Antybiotyk powinien być skuteczny w zwalczeniu zapalenia. Jeśli jednak objawy nie będą ustępowały przez kilka następnych dni, to dopiero wtedy należy ponownie skonsultować się z pediatrą. Pozdrawiam!