Czy bakteryjna infekcja pochwy ma wpływ na podwyższenie temperatury ciała?

Witam
Mam 25 lat. Leczę się na anemię, poza tym ostatnio chorowałam i leczyłam się antybiotykiem. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa stwierdzono u mnie infekcję pochwy, w związku z czym stosuję lek dopochowo (nie jest to antybiotyk).
Od niedawna mierzę temperaturę w pochwie. W ostatnich dniach temperatura znacznie się podwyższyła. Temperatura ciała utrzymuje się na normalnym poziomie. Czy może mieć to związek z leczeniem tej infekcji?
Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż w żadnym wcześniejszym cyklu temperatura nie wynosiła 37 stopni.
Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Wzrost temperatury w miejscu stanu zapalnego jest sprawą normalną. Dzieje się tak ze względu na procesy toczące się w pochwie przy infekcji. W miarę stosowania leków przyjmowanych w celu zwalczenia infekcji temperatura powinna stopniowo wracać do normy.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl