Czy będzie mógł mieć podane znieczulenie miejscowe?

Mój wujek choruje na schizofrenie zażywa leki: Klozapol 100 mg x3 Aribit 15mg x1 (rano) Zolafren 10mg x1 (wieczorem) Ketral 100mg x1 (na sen) Będzie miał badanie kolonoskopii w przyszłym tygodniu. Czy może wziąć leki w dniu badania, a także dzień wcześniej podczas przygotowywania się do badania? Czy będzie mógł mieć podane znieczulenie miejscowe?

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że w tym przypadku należy mieć bardzo indywidualne podejscie, wszystko zależy jakie dokładnie znieczulenie, proszę koniecznie poinformować lekarzy o przyjmowanych lekach.