Czy ból kolana może wynikać z przeciążenia?

Problem: Ból Kolan Biegam regularnie od ponad roku, tydzień temu brałam udział w biegu na 10 km, który odbywał się na asfalcie. Po tym biegu zrobiłam sobie dzień przerwy w bieganiu, a potem wznowiłam treningi i pojawił się ból kolan. Czy jest to prawdopodobnie przeciążenie? Za krótki okres na regeneracje po biegu na 10 km? Dodam, że treningi prowadzę po leśnych ścieżkach, więc nie biegam po asfalcie.

Bieg po twardym podłożu bardzo przeciąża stawy i ścięgna. Drugi problem to czas adaptacji - jak długo przygotowywała się Pani do tego biegu. Proszę przeanalizować (najlepiej pod okiem fizjoterapeuty) siłę antagonistów kończyny dolnej.
Przydatne mogą być ćwiczenia równoważne stóp:
https://www.youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki