Czy ból zęba w końcu ustanie?

Otóż jestem za granica w trakcie poszukiwania pracy . Od 7 dni boli mnie ósemka promieniuje aż do ucha dolnej szczęki głowy i gardła . Ból jest okropny nie daje spać tabletki pomagają doraźnie czyli na około 30 minut spokojne ze można odpocząć od bólu ale nie ustaje tylko jest mniejszy . Mój ósmy ząb jest bardzo mały ale wyrośnięty już dawno zauważyłam że jest ubytek zeba od dziąsła i się kruszy . Więc moje pytanie brzmi czy bol w końcu ustanie czy jestem zmuszona iść prywatnie do dentysty lub wrócić do kraju . Nigdy wcześniej nie zaznalam bólu zęba ani nie miałam problemów z zębami nagle się mi po prostu zepsul nie wiem jak to jest możliwe . Dbam o higienę jamy ustnej co dzień . Lecz od jakiegoś czasu zaczęłam pić kawę i zaczął mi się robić kamień na zebny który po dłuższym szczotkowaniu normalnie schodzi . Już nie wiem co mam robić bo nie miałam nigdy problemów z zębem

Witam!

Prawdopodobnie ból, który Pani opisuje będzie tylko narastał. Sugeruję jak najszybszą wizytę stomatologiczną celem usunięcia lub leczenia bolącego zęba. Może się zdarzyć, że ból odpuści, ale proszę pamiętać, że wtedy jest tylko kwestią czasu, kiedy wróci on ze zwielokrotnioną siłą.

pozdrawiam!