Czy Carmex można stosować w ciąży?

Czy CARMEX Balsam do ust w słoiczku można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

balsam do ust Carmex nie jest zabroniony w czasie ciąży, jednak przed zastosowaniem go warto zapoznać się ze składem kosmetyku.

Oprócz masła kakaowego czy wosku pszczelego znajdziemy w nim bowiem między innymi parafinę czy kwas salicylowy oraz szereg substancji zapachowych.

Parafina to olej mineralny, który otrzymuje się podczas destylowania ropy naftowej. Choć wygładza i zmiękcza usta, to tworzy również szczelny film, który nie przepuści wartościowych składników. Natomiast stosowanie kwasu salicylowego w ciąży związane jest z ryzykiem poronienia lub porodu przedwczesnego, dlatego należy unikać go zwłaszcza w pierwszym i trzecim trymestrze.

Pomocna może okazać się odpowiedź kosmetologa na inne pytanie naszego użytkownika: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kwas-salicylowy-jest-grozny-dla-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.