Czy chłopak zamknął już rozdział znajomości ze mną?

Witam, byłam z chłopakiem prawie 3 lata, w tym czasie zdarzały się rozstania, ale zawsze wracaliśmy do siebie, byliśmy bardzo blisko. Ostatni raz zerwał ze mną rok temu, przez ten czas mieliśmy kontakt, byliśmy razem na wakacjach przez miesiąc, spotykaliśmy się i postanowiliśmy spróbować, spotykać się i zobaczyć co z tego wyjdzie, zachowywaliśmy się jak para, rozmawialiśmy od rana do nocy. 1,5 miesiąca temu przestał się odzywać, zupełnie bez przyczyny i bez żadnego wyjaśnienia. po dwóch próbach przestałam próbować nawiązać jakąkolwiek rozmowę, nie chce się narzucać. Teraz dowiedziałam się (nie od niego) że na poważnie planuje wyjazd do pracy za granicę. Czy to oznacza że zamknął rozdział znajomości ze mną i już nic nie czuje? Czy jest sens mieć jakąkolwiek nadzieję?

Dzień dobry, gdy przeczytałam to co napisała Pani o swoim związku, pomyślałam sobie, że związek ten ma w sobie wiele niepewności i trudno w nim odnaleźć poczucie bezpieczeństwa, skoro te rozstania tak często się zdarzały. Z drugiej jednak strony najwyraźniej trudno było żyć razem bez siebie i wówczas Państwo do siebie wracali co może oznaczać, że łączyło Was silne uczucie. A czasem ludzie rozstają się, żeby potem wrócić do siebie i lepiej odczuć co mogliby stracić. Nie wiem na ile Państwo rozmawiali ze sobą omawiając wcześniejsze powody tych decyzji Pani chłopaka, jednak tylko szczerość i komunikacja mogłyby wyjaśnić jego intencje. Sądzę, że ma Pani przed sobą bardzo poważne dylematy o czym dalej w życiu zdecydować. Z jeden strony uczucie i tęsknota- gdzie trudno tą nadzieję porzucić, a z drugiej myśl o związku w którym choć jest miłość to też są w nim niepewność, brak komunikacji i odrzucenie co już wskazuje na to że to nie ma sensu tej nadziei mieć. Czy to chłopak ma odpowiedzieć na stawiane przez Panią tutaj pytania o dalsze losy związku i nadzieje czy też Pani sama przed sobą? Temat ten można podjąć w gabinecie psychologicznym, by z jednej strony wzmocnić się i zadbać o siebie a z drugiej rozważyć jaką postawę przyjąć w tej trudnej sytuacji by była ona dla Pani najkorzystniejsza.
Pozdrawiam serdecznie