Czy ciałko żółte odżywia zarodek?

Czy ciałko żółte odżywia zarodek? Jeśli tak to czy w tym okresie gdy zarodek jest odzywiany przez ciałko żółte nie ma możliwości przedostania się do niego szkodliwych substancji ponieważ nie wytworzyło się jeszcze łóżysko?

Szanowna Pani, tak ciałko żółte odżywia zarodek, jednakże po zagnieżdżeniu blastocysty w błonie śluzowej macicy jest szansa na przedostanie się substancji szkodliwych do jaja płodowego