Soki z sokowirówki a wpływ na zdrowie

Witam, chciałbym się zapytać: Jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie, odchudzanie czy może zaszkodzić codzienne picie soków z sokowirówki? Jakich owoców raczej unikać a jakie częściej stosować? Czy odchudzające soki z sokowirówki wykonuje się tylko z warzyw czy istnieją również soki z owoców, które mogą mieć dobre właściwości dla naszego zdrowia i przede wszystkim dla naszej wagi? Chciałbym też zapytać czy mógłbym tu uzyskać jakieś przepisy na soki z sokowirówki? Interesują mnie zdrowe, pełnowartościowe soki, które będą miały dodatkowo właściwości odchudzające. Nie bardzo się na tym wszystkim znam, ale mam dobre chęci i naprawdę chciałbym rozegrać dobrze kwestię zdrowego odżywiania i odchudzania. Ale przede wszystkim interesuje mnie właśnie kwestia częstotliwości. Czy jeśli soki z sokowirówki będę pił codziennie to to będzie za często czy nie ma takich ograniczeń? Dziękuję za informację.

witam, na pewnoe nie ma potzreby aby pic takie soki kazdego dnia, a jelsi to przez miesiac pozniej nalezy zrobic pzrerwe ok tygodnia, ale najwazniejsze jetso to czy sa to soki tylko owocowe czy warzywne czy owocowo-warzywne, nalezy uwazac na owocowe poniewaz duzo trzeba jabłek aby wycisnac jedna szklanke soku a kazdy wowoc zawiera sporo cukru ktory rowniez w nadmiarze odkłąda sie w tkanke tłuszczowa nie pwoinno sie pzrekraczac 300-400g owoców na dzien plus minus słodsze-winogron, czeresnie, mniej słodkie truskawki czy kwasne jabłka
pozdrawiam

Jeśli chodzi o odchudzanie to soki tylko z warzyw można spożywać w dowolnych ilościach. Owocowe już nie koniecznie - lepiej jest zjeść owoc, bo po nim będzie Pani syta, niż wypić sok i za chwilę będzie się chciało zjeść coś. Koncentracja cukru jest również większa: zje Pani 1- max 2 owoce, a żeby wycisnąć szklankę soku 4-5?